Bez trawy ani rusz


Czy można sobie wyobrazić pełnowartościowy ogród bez trawy? Na pewno nie, dlatego warto właśnie od niej wszystko zacząć. Jeśli trafia nam się ziemia, na której rosną co najwyżej chwasty, wpierw warto je wyplenić. Następnym krokiem jest wysianie trawy i w tym zakresie nie powinniśmy zdawać się na przypadek. Dostępnych jest wiele świetnych odmian, które różnią się walorami wizualnymi, szybkością wzrostu oraz odpornością.
http://ogrodybotanika.pl/nawadnianie-ogrodow
Powinniśmy zdecydować się na taką trawę, która będzie trwała i tym samym odporna na pogodę. Dzięki temu raz zasiana trawa przetrwa nawet kilka lat – po zimie znów się zazieleni i pięknie wyrośnie. Oczywiście mieć wysianą i wyrośniętą trawę to tylko połowa sukcesu. Należy jeszcze o nią regularnie dbać.
Ważne jest odpowiednie nawodnienie, zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim. Spacery z wężem ogrodowym są obowiązkowe, można też zainwestować w praktyczne zraszacze. Poza tym rosnącą trawę warto systematycznie kosić. Dzięki temu nie tylko będzie miała równą wysokość na całej powierzchni, ale też ulegnie wzmocnieniu.
Przeczytaj również: Jak przygotować ogród na jesień i późniejszą zimę?
Przeczytaj również: Ogród, jak zadbać o jego kondycje wiosną?
Przeczytaj również: Sadzenie może być bardzo przyjemne
Polecane artykuły

Nawadnianie ogrodów
Projektując ogród, nie wolno zapominać o nawadnianiu, dzięki któremu rośliny będą mogły przetrwać. Architekci projektując zielone przestrzenie od razu w projektach sugerują sposoby i systemy nawadniania. Tradycyjne podlewanie ogrodu konewką sprawdza się tylko w przypadku niewielkich terenów. Jeśli

Ogrodowy zawrót głowy
Wielu z nas wraz z wiosną czuje zew natury. Myśli o odradzającej się przyrodzie i cyklu życia. Niczym bohaterka popularnej, dziecięcej książki „Tajemniczy ogród”, chcemy mieć swój kawałek ziemi, na którym wyrosną nam kwiatki i inne rośliny. Dlatego jeśli można mówić o jakimś dobrym czasie na zakła