To przede wszystkim drzewa decydują o tym, jak będzie wyglądał ogród. Należy bardzo dokładnie przemyśleć jakie chcemy drzewa posadzić w swoim ogrodzie, ponieważ jest to decyzja, której skutki poznamy dopiero za kilka lat. Przy planowaniu ogrodu trzeba pamiętać, że drzewa mają rozbudowane korzenie, a co za tym idzie pobierają dużą ilość wody z ziemi, pozbawiając tym samym jej inne rośliny. Poza tym drzewa w okresie jesiennym tracą liście – niesprzątane wyglądają po prostu źle.

Polscy ogrodnicy powoli rezygnują z drzew owocowych na rzecz ozdobnych. Powodem jest przede wszystkim pragmatyzm – drzewa ozdobne nie wymagają częstej pielęgnacji. Coraz częściej w ogrodach możemy spotkać iglaki, które są zielone cały rok i co najważniejsze nie gubią liści, które trzeba grabić. Jednym z najpiękniejszych drzew iglastych jest jodła pospolita.

Ma piękne niebieskozielone, długie igły. Jest odporna na suszę, rośnie nawet na terenach piaszczystych. Z drzew liściastych polecamy lipę krymską, która ma kształtną koroną i błyszczące liście. Tak samo jak jodła kaukaska sprzedaż– nie ma dużych wymagań glebowych.

sprzedaż podręczników używanych poznań szafy ogrodowe