Gdy jedziesz to obcego kraju wiele rzeczy może Cię zaskoczyć. Inne jedzenie, odmienny system okazywania szacunku, dziwne powitania i niezrozumiale rytualne zachowania.

Tym jednak, co nie powinno Cię zaskakiwać jest język, którym posługują się miejscowi. Jeśli jedziesz do Europy zachodniej prawdopodobnie dogadasz się po angielsku, w Europie wschodniej z pewnością po rosyjsku, a w Chinach znając jeden z chińskich dialektów.

Wiele niuansów kulturowych możesz poznać dopiero na miejscu, jednak brak znajomości odpowiedniego języka sprawi, że nie poznasz ani kultury, ani interesujących ludzi a wyjazdu z pewnością nie zaliczysz do udanych. Pomyśl, że w obcym kraju masz miłych sąsiadów a na imprezie przysiada się do Ciebie atrakcyjna osoba płci przeciwnej.

Zarówno sąsiedzi jak i spotkania towarzyskie to idealna okazja do tego, by nawiązać nowe, niezapomniane znajomości. Niestety musisz znać więcej niż zawartość „rozmówek”, by konwersacja miała sens.

Jest to jeden z powodów, dla których warto wybrać się na kurs językowy jeszcze zanim na dobre zaplanujemy podróż za granicę. Znając język z łatwością odnajdziesz się w każdej towarzyskiej sytuacji, a podróż będzie pełna nowych przyjaciół.

Poza tym poznawanie języka to pośrednio również poznawanie kultury. Często nie da się wytłumaczyć znaczenia pewnych słów lub zwrotów bez wyjaśniania kontekstu kulturowego.

Znając obce obyczaje i język od samego początku poczujesz się za granicą jak u siebie i z pewnością nie zaliczysz niepotrzebnego faux pas.

https://szkola.ksiegarnialiber.pl/150-skup-podrecznikow Czas Future Simple