www.stronymarcina.pl

Jesień to ta pora roku, którą kocha się lub nienawidzi. Trudno jest bowiem czuć do niej coś innego z uwagi na jej charakterystyczną specyfikę. Jej przeciwnicy nie lubią wszechobecnego deszczu, porywistych wiatrów, chłodnych wieczorów i coraz ciemniejszych dni. Z kolei wielbiciele jesieni doceniają przyjemny i rześki chłód poranka w kontraście do wcześniejszego lata, uwielbiają dźwięk płynącego po szybkie deszczu oraz ubieranie się na cebulkę. Tym co łączy zarówno przeciwników, jak i zwolenników tej pory roku jest jednak z pewnością zamiłowanie do wszystkiego co przytulne i przyjemne. W związku z tym trendy aranżacji wnętrz na jesień stawiają przede wszystkim na poczucie komfortu oraz wygody we własnym domu. 1. Jesienna kolorystyka – barwy, które dominują w domach i mieszkaniach jesienią to przede wszystkim wszystkie odcienie liści.

Należą zatem do nich żółć, pomarańcz oraz głęboka czerwień i ciepły brąz. Łączy je nie tylko skojarzenie, ale też pewne ciepło, które można niemalże poczuć. Oprócz tych topowych kolorów, wiele osób lubi także otaczać się tym co jasne i przyjemne. Powoduje to pojawienie się w jesiennej palecie błękitu oraz różu i bieli, które to przywołują obraz wiosny i zwiastują jej nadejście. 2. Wygoda i komfort – wrażenie przytulnej przestrzeni może tworzyć wiele akcesoriów. Należą do nich jednak przede wszystkim krzesła, fotele i kanapy. To właśnie one sprawiają, że mamy ochotę na nich usiąść razem z kubkiem gorącej kawy lub herbaty.

W związku z tym to właśnie jesienią warto postawić na miękkie i wygodne legowiska, które będą idealnym miejscem do przeczekania jesiennej chandry. 3. Miękkość – poduszki i koce, które służą nam jesienią powinny być niezwykle miękkie i puchate. To głównym wyznacznik, który oczywiście będzie odnosił się także do akcesoriów na zimę. Kiedy tylko zaczynają się większe chłody warto zatem postawić na miękki i ciepły koc, pod którym będziemy mogli przeleżeć długie wieczorne godziny. Efektowne i atrakcyjne puchate poduszki nie tylko podkreślą wnętrze, ale też idealnie sprawdzą się w popołudniowej drzemce, na którą zasługuje przecież każdy z nas. 4. Ciepłe oświetlenie – wiąże się ono nieco z kolorystyką jesienną, a także chęcią stworzenia przestrzeni komfortowej i przytulnej.

O tej porze roku dobrze jest stawiać na oświetlenie o ciepłych barwach, które może też być lekko przydymione. Tego rodzaju światło idealnie podkreśli przytulność danego pokoju oraz błogo nas rozleniwi. Dodatkowo, sprzyjać ono będzie spędzaniu czasu z najbliższymi, który o tej porze roku najczęściej odbywa się właśnie w zaciszu domowym. 5. Złote dodatki – ukoronowaniem jesiennej aranżacji jest właśnie zastosowanie tego koloru. Może on wystąpić jako niewielki element w postaci ramek na zdjęcia, lampy, poduszki, ale też stanowić podstawę wystroju pokoju. Barwa ta jest niezwykle bogata oraz potęguje wrażenie ciepła i komfortu. Warto jednak stosować złoto w odcieniach nieco ciemniejszych lub też pomarańczowych, ponieważ niekoniecznie dobrze sprawdzi się to słomkowe i jaśniejsze.

https://texdekor.pl/pl/c/Koldry-Antystresowe/159 płyty gazowe amica