www.dat.net.pl

Dziecko, począwszy od niemowlaka, wymaga zakupu wielu różnych akcesoriów. Kosmetyków, ubranek, artykułów higienicznych, zestawu miseczek i wielu innych. Na rynku dostępne są również pomysłowe gadżety dla dzieci, które ułatwią codzienne zmagania rodzicom – kąpiel malucha, karmienie, podróże.

Akcesoria dla dzieci ułatwiające kąpiel

Na liście ciekawych gadżetów znalazł się termometr umieszczany na kran.

Należy ustawić odpowiednią temperaturę i odkręcić kran. Nie musimy co chwila sprawdzać, czy nalewająca się do wanny woda ma odpowiednią temperaturę. Wystarczy tylko prawidłowo ustawić urządzenie i wrócić do łazienki, gdy wanna będzie już pełna. Kolejny gadżet to organizer na wannę, w którym można trzymać wszystkie potrzebne akcesoria do kąpieli dziecka (mydło, płyn, szampon) z dala od ciekawskich rączek.

Dodatkowo miękkie materiał pozwala na komfortowe klęczenie przy wannie i kąpiel malucha. Dla niemowląt bardzo fajnych rozwiązaniem jest podkładka do kąpieli, dzięki której nie musimy podtrzymywać dziecka podczas mycia. Wystarczy ułożyć malucha w takiej podkładce, by leżał stabilnie i można było go spokojnie wykąpać. Dla większych dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć, przyda się mata do wanny.

Szczególnie ciekawe są maty wyposażone w oparcie i rączkę, które umożliwiają dziecku wygodne i bezpieczne siedzenie podczas kąpieli.

Gadżety do karmienia

Na rynku znajdziesz także wielu akcesoriów, które przydadzą się podczas karmienia malucha. Może być to pojemnik na jedzenie od razu z wbudowaną łyżeczką. Do takiego pojemniczka możesz przełożyć obiadek, zabrać ze sobą na drogę i podać dziecku w dowolnym miejscu.

Nie musisz zabierać osobno łyżeczki i osobno miseczki. Bardzo przydatnym gadżetem jest także turystyczne krzesełko do karmienia dziecka. Przypomina nieco poduszkę z szelkami, którą nasadza się na oparcie dowolnego krzesła (w restauracji, u znajomych), usadza dziecko i przypina szelkami, by siedziało stabilnie.

duże dyski sensoryczne dla dzieci