Jeżeli potrzebujemy dla naszego dziecka kocyka, to powinniśmy się zastanowić, czego od niego oczekujemy, jaką porą roku chcemy z niego korzystać i jakie nasze wymagania powinien on spełniać. Jeśli tylko wejdziemy do sklepu, który oferuje tego typu akcesoria, to szybko się przekonamy, jak ogromny mamy tutaj wybór, a to będzie oznaczało, że jeśli wcześniej nie ustalimy naszych najważniejszych oczekiwań, to wybór odpowiedniego kocyka dla dziecka może się okazać niezwykle trudny i czasochłonny, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić jaki powinien być ten kocyk, który chcemy kupić dla naszego dziecka.

To oznacza, że powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość czasu, na dokładne zapoznanie się z tym, z jakiej tkaniny jest on wykonany. Powinien być ciepły, miły w dotyku, ale jednocześnie także oddychający. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas kocyk jest antybakteryjny, jak i na czas jego wysychania, co będzie szczególnie ważne, gdy dziecko będzie większe, gdy będzie zima i na kocyku będą pojawiały się brudne ślady od butów.

Oczywiście powinniśmy zwrócić również uwagę na grubość kocyka. Latem lepiej wybierać cienkie, przewiewne kocyki, znowu zimą lepiej zrobimy, jeśli zdecydujemy się na grubsze, które będą zapewniały dziecku odpowiednią temperaturę.

O tym także pamiętajmy

Oczywiście powinniśmy również zwrócić uwagę na rozmiar kocyka, który chcemy kupić.

Najlepiej wybrać taki, który z jednej strony będzie dostatecznie duży, abyśmy spokojnie mogli przykryć nim nasze dziecko w spacerówce czy nawet w gondoli, jednocześnie też na tyle mały, abyśmy nie musieli go podwójnie składać, co mogłoby sprawić, że nie tylko dziecku będzie pod nim gorąco, ale także taki kocyk będzie się co chwilę rozwijał, zwłaszcza jeśli mamy dziecko, które należy do tych bardziej ruchliwych. Nie mówiąc też o tym, że takim mniejszym kocykiem łatwiej będzie nam dziecko otulić i w ten sposób zapewnić mu odpowiedni komfort. Warto się również zastanowić czy ważny jest dla nas wygląd takiego koca.

Czy nie ma znaczenia, w jakim jest on kolorze, byle był odpowiedniej jakości, czy jednak chcemy, aby kolorystycznie pasował do wózka czy wystroju pokoju, w którym ma się znaleźć. Warto zobaczyć jakie kocyki dla dzieci są nam oferowane. Wybór jest ogromny, więc na pewno coś znajdziemy, jednak warto się wcześniej zastanowić, na czym najbardziej nam tutaj zależy.

www.wislakosz.pl