Na rynku dostępne są meble ogrodowe z różnego tworzywa. Możesz wybrać zestaw z drewna, stali, plastiku, a nawet wikliny.

W tym krótkim poradniku pomożemy dokonać ci odpowiedniego wyboru. Meble drewniane przez wiele osób są uważane za uniwersalne – pasują do tradycyjnego wystroju, a swoim klasycznym wyglądem przełamują modernistycznie zagospodarowaną przestrzeń.

Musisz jednak pamiętać o tym, aby je zabezpieczyć przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Dodatkowej ochrony nie potrzebują meble z drewna egzotycznego, które wykazuje dużą odporność na wilgotność.

Dużą wytrzymałością na działanie warunków atmosferycznych wykazują się meble plastikowe, które z roku na rok są coraz lepiej projektowane i w niczym nie przypominają popularnych mebli z początku XXI wieku. Meble z wikliny niestety nie są odporne na wodę, dlatego nadają się tylko do zadaszonych tarasów.

Ich zaletą jest to, że są lekkie. Meble stalowe są niestety ciężkie, ale za to solidne.

Aby nie zardzewiały należy je pokryć specjalną powłoką antykorozyjną. Dekoratorzy uważają, że stalowe meble pięknie prezentują się w ogrodach wystylizowanych na wiek XIX.

drewniane deski do krojenia