www.yournamehereqtc.org

Nauka języka obcego może pomóc nam w osiągnięciu bardzo konkretnych celów, takich jak zdanie matury, rekrutacja na studia czy znalezienie dobrze płatnej pracy w Polsce lub za granicą. Jednak nawet wtedy, gdy nie mamy aktualnie tak jasno określonego celu, warto poznać przynajmniej podstawy innego języka, by ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Mowa przede wszystkim o języku angielskim.

Trudno byłoby zaprzeczyć stwierdzeniu, że angielszczyzna jest dziś powszechnie używana poza granicami Stanów Zjednoczonych, Australii czy Wielkiej Brytanii. Angielskie zwroty zauważamy codziennie uruchamiając komputer, wchodząc do sieci lub czytając artykuły tematyczne odnośnie informatyki, zarządzania lub finansów. Obce słówka pojawiają się również w systemach operacyjnych telefonów i tabletów i programach komputerowych.

Na nieszczęście osób znających tylko rodzimy język, nawet przetłumaczone programy potrafią wyświetlić komunikat napisany w całości po angielsku. W takich chwilach nie musisz prosić nikogo o pomoc. Wystarczy, że zapiszesz się na kurs językowy, by obce słówka i zwroty nie stanowiły żadnego problemu.

Znajomość angielskiego to duże ułatwienie na co dzień. Obsługiwanie dowolnego urządzenia mobilnego czy programu stanie się proste. To samo dotyczy przeglądania stron internetowych – każdy liczący się serwis udostępnia wersję anglojęzyczną.

Angielskie wersje instrukcji są dodawane do każdego sprzętu domowego, a dodatkowych informacji można szukać na zagranicznych forach. Łatwiej też zrozumieć istotę niektórych pojęć ekonomicznych czy informatycznych znając dosłowne tłumaczenie.

https://www.sita.pl/fale-mozgowe-gamma-koncentracja-i-zwiekszona-kreatywnosc/