www.27ulica.pl

Kiedy zostajemy po raz pierwszy rodzicami, możemy czuć się przytłoczeni różnorodnością produktów, jakie proponowane są dla naszego dziecka. To oznacza, że warto z odpowiednim wyprzedzeniem zacząć się rozglądać za tym, co możemy wybrać, tak abyśmy potrafili powiedzieć, dlaczego jedne produkty są lepsze od innych. Warto wówczas zwrócić uwagę na jakość danego produktu, jego funkcjonalność i to, co może nam zaoferować, a czego nie mogą nam zaproponować inne produkty, tego samego typu. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że wybierzemy coś, co idealnie będzie odpowiadało na potrzeby naszego dziecka, ale co również będzie odpowiadało nam.

Jak w brzuchu mamy

Musimy pamiętać, że przez ostatnie dziewięć miesięcy, dziecko przebywając w brzuchu mamy, miało zapewnione zupełnie inne warunki. Było ciszej, ciemniej, ciaśniej, a to oznacza, że to właśnie w takich warunkach dziecko najłatwiej będzie się uspokajało i zasypiało, kiedy już pojawi się na tym świecie. Dlatego też, od samego początku powinniśmy zainwestować w otulacz, który pozwoli nam tak owinąć dziecko, aby z jednej strony miało zapewnione odpowiednie warunki i znowu czuło się bezpiecznie, jak w brzuchu mamy. Z drugiej, musimy mieć pewność, że nie będziemy w ten sposób przegrzewać naszej pociechy, ani zagrażać jej w żaden inny sposób. To oznacza, że warto się przyjrzeć, jakie produkty będą nam tutaj zaproponowane, tak abyśmy wybrali te najlepsze. Możemy więc wybrać otulacz bambusowy. Jest on wykonany z włókien bambusowych, które są hipoalergiczne, a więc będziemy mieli pewność, że nie uczulą naszej pociechy.

Dodatkowo są one antybakteryjne i antygrzybiczne, więc spokojnie będą mogły służyć naszemu dziecku przez długi czas. Takie otulacze bambusowe zbierają również mniej kurzu, dlatego szczególnie polecane są dla alergików. Łatwiej też jest je utrzymać w czystości, chociaż wymagają niższej temperatury prania.

Na różną pogodę

Kiedy jest zimno, możemy wybrać grubsze otulacze bambusowe albo bawełniane. Z drugiej strony latem nie powinniśmy dziecka owijać grubymi otulaczami, dlatego też proponowane są nam takie ażurowe. Z jednej strony dzięki specjalnym dziurkom będą przewiewne i lekkie, z drugiej poprzez kilkukrotne owinięcie dziecka, będą mu zapewniały odpowiednie ciepło i ochronę. Dodatkowo takie ażurowe otulacze fajnie się prezentują i możemy je dobrać w takim kolorze, aby pasowały do chłopca, albo do dziewczynki, jak i wybrać kolor uniwersalny, który będzie pasował do każdego dziecka, bez względu na płeć. W propozycjach znajdziemy również otulacze pieluszkowe, o fakturze pieluszki tetrowej, które jednak będą wykonane z lepszego materiału i będą się ładniej prezentowały. Do tego możemy wybierać gładkie, z kolorowym nadrukiem, a nawet z ozdobnymi frędzelkami, więc naprawdę nie powinniśmy mieć problemów z dokonaniem ostatecznego wyboru. Warto zobaczyć jakie otulacze znajdziemy na stronie z akcesoriami dla dziecka. Warto dopilnować, abyśmy mieli taki, który będziemy mogli zastosować na chłodniejsze, jak i na upalne dni.

Ławki na plac zabaw Kubuku