Każdy, kto ma dom i ogród wie, że altanka jest jedną z najlepszych inwestycji. Gdy tylko zrobi się cieplej można w niej spożywać posiłki oraz organizować spotkania z rodziną. Tylko od ciebie zależy jaki wybierzesz kształt altany i surowiec, z którego ją wybudujesz.

Twój „domek ogrodowy” może mieć kształt prostokąta, sześciokąta, a nawet dwunastokąta. Przed rozpoczęciem budowy altanki musisz jednak zaplanować, w którym miejscu ma ona stać i jakie dokładnie będzie mieć wymiary. Przyjmuje się, że altanka dla dwóch osób powinna mieć powierzchnie minimum 4 m2.

Niezmiennie od lat najpopularniejszym surowcem, z którego buduje się altanki ogrodowe to drewno. Jest to surowiec ekologiczny – jeżeli w odpowiedni sposób zadbasz o jego ochronę będzie ci służył przez lata. Ogrodnicy wybierają zazwyczaj drewno świerkowe lub sosnowe.

Mimo tego, że dąb lub modrzew są lepszym drewnem, są rzadko w tym celu wykorzystywane ze względu na dużo wyższą cenę. Pamiętaj, że altanka nie może zdominować ogrodu, ale być jego uzupełnieniem, w którym będziesz mógł odpocząć od zgiełku świata.

BIOhumus uniwersalny