www.eurojezyki.com.pl

Słuchawki wykorzystujące technologię Bluetooth mogą okazać się pomocne przy wielu sytuacjach. Przydadzą się szczególnie tym osobom, którym trudno rozstać się ze swoim smartfonem – podczas jazdy samochodem, w biurze i w codziennym biegu. Jak działają i które najlepiej wybrać?

Działanie słuchawek Bluetooth

Słuchawka Bluetooth jest urządzeniem bezprzewodowym, która do swojego działania wykorzystuje technologię Bluetooth. Dzięki temu, nawet urządzenie elektroniczne pochodzące od róznych producentów, mogą się komunikować. Pomiędzy słuchawką a smartfonem przesyłany jest sygnał, jednak odległość obu tych urządzeń musi być raczej niewielka. Przy większych odległościach, sygnał staje się coraz słabszy.

Użytkownicy słuchawki Bluetooth

Dla kogo słuchawka Bluetooth będzie najlepszym wyborem? Powinni postawić na nią szczególnie kierowcy – słuchawka umożliwia bezpieczną rozmowę przez telefon nawet podczas jazdy. Z takiej słuchawki skorzystają również osoby, które pracują w ciągłym biegu i wciąż muszą odbierać telefonu.

Słuchawka może być używana do przeprowadzania rozmów telefonicznych, ale również słuchania muzyki ze smartfona. Nie odsłuchamy na niej radia, ponieważ do tego celu niezbędne są słuchawki przewodowe, umożliwiające odbieranie fal.

Rodzaje słuchawek Bluetooth

Wśród słuchawek Bluetooth wyróżniamy słuchawki monofoniczne i stereofoniczne.

  • Monofoniczne – inaczej jednosłuchawkowe, to sprzęty douszne, najczęściej z pałąkiem, który utrzymuje je we właściwym miejscu
  • Stereofoniczne – oferujące wysokiej jakości dźwięk, przeznaczone dla tych, którzy chcą słuchać na takiej słuchawce również muzyki.

Dostępne są słuchawki:

  • z regulowanym uchwytem na ucho – dany uchwyt dopasowuje się do kształtu ucha
  • ze zdejmowanym uchwytem na ucho – uchwyt można wymienić na taki, który dopasuje się do wielkości ucha

Zalety i wady słuchawek

Słuchawki Bluetooth mają swoje wady i zalety. Do zalet na pewno zaliczamy fakt, że słuchawki jest bezprzewodowa i pozwala na odbiór połączeń bez wyjmowania smarfona. Jest lekka i często wyposażona w dodatkowe funkcje. Jednak trzeba ją ładować i może być niekomfortowa w noszeniu na uchu dla niektórych osób.

https://edumax.com.pl/pol_m_Aktywna-tablica_Szkoly-Podstawowe-ktore-nie-otrzymaly-dofinansowania-w-latach-2017-2019_Moni