www.doktorpokrywka.pl

Koniec lata i ciepłych dni ma wpływ nie tylko na ludzkie samopoczucie. Oddziałuje też na rośliny. Troszcząc się o ogród nie możemy o tym zapominać. Należy go odpowiednio przygotować na nadchodzące ujemne temperatury i znaczną zmianę warunków atmosferycznych.

Poniżej opisano czynności, dzięki którym przydomowy zieleniec zachowa swoje piękno na dłużej. Jesienne prace ogrodowe do odhaczenia dla każdego ogrodnika

Gleba potrzebuje odpoczynku po wydaniu pięknych kwiatów i innych roślin, które dekorowały ogród w sezonie. Dlatego wskazane jest jej jesienne nawożenie i przekopanie. Warto przyjrzeć się ofercie nawozów na rynku.

Można wybrać te, których skład jest bardziej naturalny i zupełnie chemiczne. Rozwiązaniem będzie również stworzenie własnego kompostu. Za usuwaniem chwastów przepada bardzo mała liczba osób. Pocieszające jest to, iż przed zimą dokonuje się tej czynności ostatni raz.

Następnie czeka nas kilka miesięcy urlopu od chwastów. Warto wspomnieć, że kiedy zlikwidujemy niechciane odchwaszczenie gleby na wiosnę, spotkamy się z nim znacznie później niż nie wykonując tego ogrodniczego obowiązku jesienią. Nie warto pozostawiać kolorowych liści na połaciach trawnika. Będą one na nim gniły pod warstwami śniegu, co bardzo niekorzystnie może wpłynąć na jego kondycje.

Uwagi będą potrzebowały też drzewa owocowe i róże. Pod pierwszymi trzeba usunąć opadłe owoce, a królowe kwiatów okryć chroniąc przed niskimi temperaturami. Nie wolno zapominać o przycinaniu żywopłotów przed nadejściem zimy! Jest to zabieg konieczny dla zachowania ich odpowiedniej formy. Kiedy wykonamy wszystkie ogrodnicze obowiązki możemy spodziewać się pozytywnego efektu wysiłku w postaci zadbanego ogrodu, w którym rośliny będą prawidłowo się rozwijały na wiosnę.

https://ciechagro.pl/pl/porady-eksperta www.c-map.pl