Coraz częściej wśród rodziców można spotkać się z przekonaniem, że dziecko powinno być jak najbliżej nich, a to oznacza, że modne ostatnio stało się noszenie dzieci w nosidełkach i chustach. Z jednej strony przez cały czas mogą one być blisko rodziców, a więc są spokojniejsze i mają zapewnioną jedną z podstawowych swoich potrzeb, a więc potrzebę bliskości.

Z drugiej rodzic ma wolne ręce, a więc swobodnie może wykonywać swoje obowiązki, takie jak chociażby zakupy czy przygotowywanie obiadu. Jednak pamiętajmy, że niewłaściwe noszenie dziecka może mieć negatywny wpływ na jego rozwój fizyczny, a to oznacza, że trzeba wiedzieć, jak je nosić, aby nie wyrządzić mu krzywdy.

Na co zwrócić uwagę?


Przede wszystkim jeśli chcemy zainwestować w nosidła i chusty, to powinniśmy wybierać takie, które będą utrzymywały nóżki dziecka w odpowiedniej, szerokiej pozycji. Dzięki temu dziecko nie będzie zwisało na bioderkach, a co się z tym wiąże, będziemy mieli dobry wpływ na ułożenie jego bioder i kręgosłupa, a więc nie będziemy się przyczyniali do wzmożonego lub obniżonego napięcia mięśniowego.

Dodatkowo jeśli wybieramy nosidła i chusty, to powinniśmy zwrócić uwagę na to, do jakiej wagi dziecka są one przeznaczone. Tylko odpowiednie ich dobranie może nam dać pewność, że nasze dziecko będzie bezpiecznie przenoszone, a materiał, z którego wykonane jest dane nosidło czy chusta będzie odpowiednio wytrzymały.

Warto również powiedzieć, że powinniśmy sprawdzić, co będzie dla nas wygodniejsze w użyciu, w czym łatwiej będzie nam nosić dziecko, ale także w co łatwiej będzie nam je samodzielnie włożyć.

Dodatkowe akcesoria

Warto zwrócić uwagę czy nosidełka i chusty, które wybierzemy pozwolą nam nosić dziecko przodem, jak i tyłem do świata, czy będziemy mogli je nosić tylko w jednej pozycji? Dodatkowo jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę na różnego rodzaju ochraniacze, które będą osłaniały nasze dziecko przed nadmiernym wiatrem, jak również odpowiednie wkładki, które przydadzą się, gdy nasze dziecko będzie mniejsze i będziemy potrzebowali czegoś co sprawi, że będziemy mogli je nosić w odpowiedniej pozycji.

Niektóre nosidła i chusty mogą przez długi czas towarzyszyć dziecku, jednak powinniśmy się upewnić, co do dopuszczalnej wagi i wielkości dziecka. Zobaczmy jakie nosidła i chusty są nam oferowane, wypróbujmy kilka ich modeli, tak abyśmy mogli określić, które z nich będą dla nas najlepsze i jednocześnie, które będą miały najlepszy wpływ na zdrowie naszego dziecka.

szczoteczki jednorazowe do fluoryzacji w szkole https://kubuku.pl/kategoria-produktu/edukacja/dyski-sensoryczne-d/