Popręgi skórzane

Tłok w miastach, wieczne korki nie jednej osobie każdego ranka wieczoru grają na nerwach. Szansa płynnego przejazdu samochodem w godzinach od siódmej rano do siedemnastej, a czasem nawet i dłużej są raczej marne. Dlatego nie zawsze wybór samochodu jako jedynego pojazdu, dzięki któremu poruszamy się po obszarze miasta jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami lepiej zostawić auto w garażu lub na parkingu i skorzystać z obecnie powszechnie dostępnych opcji alternatywnych środków transportu miejskiego.

Poruszaj się na różne sposoby

Tramwaj pokona trasę znacznie szybciej niż stojący w korkach pojazd.

Wyprzedzi samochód osobowy i autobus. Dlatego warto wziąć go pod uwagę goniąc czas. Jego wada jest tłok w środku, ale w zamian otrzymujemy zaoszczędzenie wielu cennych minut. To ważne szczególnie kiedy się bardzo spieszymy. W przypadku autobusu można poddać tę opcje dyskusji.

Ponieważ tak samo jak samochód stoi w korkach i dodatkowo musi zatrzymać się na każdym przystanku. Zdecydowanie wydłuża to okres przejazdu. Jednak korzystając z niego unikamy obowiązku zaparkowania pojazdu w mieście, co często również znajduje się na granicy cudu w godzinach szczytu. Bardzo dobrym dla zdrowia, środowiska i oszczędności czasu jest rower. Obecnie wiele większych miast zainwestowało w tzw.

rowery miejskie dla mieszkańców, które można wypożyczyć i skorzystać z możliwości przejażdżki. Odstawia się je w kilka wyznaczonych miejsc, które najczęściej są zlokalizowane w strategicznych punktach miasta. Dzięki jednośladowi aktywnie spędzimy czas, nie będziemy uderzali w dobro środowiska naturalnego i unikniemy stania w długich korkach. Prawdą jest, że z pewnością nie będziemy osiągali prędkości rozpędzonego samochodu, ale jest ona nieosiągalna w momencie zatłoczenia ulic. Dlatego lepiej postawić na jednoślad, który poruszając się wolniej przeważnie unika większości niepotrzebnych przystanków spowodowanych tłokiem na ulicy.

www.pielegnacjaroslin.net.pl