Dekoracja i urządzenie wnętrza bywają czasem naprawdę trudne i wymagające. Momentem, kiedy trzeba użyć własnej wyobraźni i poczucia stylu jest między innymi dekorowanie ścian. O ile minimalizm ma się bardzo dobrze, o tyle zbyt ascetyczne pomieszczenia sprawiają wrażenie pustych i zimnych. Przy dokonywaniu wnętrzarskich rewolucji, warto zatem zachować pewien umiar i balans. W ten sposób uda się bowiem osiągnąć fenomenalny efekt, który z pewnością spodoba się każdemu domownikowi. Tym, co najczęściej frapuje wiele osób jest kwestia ozdoby ścian. Czasem bywa tak, że wiele z nich bywa dość pustych i odsłoniętych, zatem siłą rzeczy aż proszą się o jakąkolwiek dekorację. Sposobów na to, by przyozdobić ściany jest wiele, a wśród nich można wymienić chociażby takie akcesoria jak: 1. Obrazy i plakaty – tym co przychodzi nam do głowy jako pierwsze są zazwyczaj klasyczne obrazy lub plakaty. Oba te pomysły są świetne, o ile będą one dobrze pasowały do aranżacji całego pomieszczenia.

Obrazy powinny być przede wszystkim w ramach o tonacji odpowiadającej całemu pokojowi. O ile to co na nim może być dość ekstrawaganckie, o tyle warto postarać się, aby rama pasowała do całego wnętrza. Na rynku dostępna jest cała masa obrazów – możemy decydować się na reprodukcje klasyków lub też inwestować w dzieła młodych twórców. Poza tym, dobrze jest również interesować się różnymi technikami rysunku, grafiki czy druku, takimi jak sitodruk, offset lub akwarela. Plakaty to zdecydowanie domena nowoczesności i świeżego spojrzenia na dekoracje przestrzeni. Możemy przebierać w ich rozmiarach oraz wzorach, a także podejmować samodzielne próby ich zaprojektowania. Jest to bowiem technika, która mimo swojej prosty potrafi zagwarantować naprawdę świetny efekt. 2. Ramki ze zdjęciami – kolejnym dość popularnym sposobem na zapełnienie pustej ściany są ramki na zdjęcia. Na rynku mamy dostęp nie tylko do różnego rodzaju pojedynczych, często fenomenalnie zdobionych ramek, ale też całych gotowych zestawów.

Są one skomponowane z kilku lub kilkunastu ramek, które dzięki połączeniu można w bardzo łatwy sposób powiesić. Dzięki takiemu uproszczeniu zamiast wiercić w ścianie kilkanaście dziur, wystarczy bowiem zaledwie kilka. Poza tym, decydując się na ramki wkładamy zwykle do nich zdjęcia naszych najbliższych lub nas samych. Są one zatem bardzo przytulne oraz ocieplają wnętrze wspomnieniami uwiecznionymi na fotografiach. Taki pomysł aranżacji przestrzeni sprawdzi się w szczególności dla osób sentymentalnych, które lubią wspominać przeszłość i dawne czasy. 3. Półki naścienne – dla osób, które chcą nie tylko zaprojektować ciekawie przestrzeń, ale wykorzystać również wolne miejsce idealnie sprawdzą się wieszane na ściany półek. Mogą one stanowić bazę do stworzenia naprawdę ciekawych kompozycji. Umieścić na nich można nie tylko obrazy w ramkach, kwiaty w donicach, ale też wazony, figurki i rzeźby. Poza tym, stwarzają również możliwość do modyfikowania kompozycji w zależności od potrzeb i danego wystroju.

Sprawia to, że półki do zdecydowanie akcesoria do wnętrz, które sprawdzą się dla każdego.

wanna do zabudowy wykładziny biurowe