Jakie profity płyną z posiadania swojego ogrodu? Jest ich wiele. Mamy dzięki niemu szansę wykazania się swoimi talentami w zakresie projektowania i kreowania wizji, o czym jeszcze będziemy pisać.

Najważniejsze jest jednak to, że możemy wypoczywać w komfortowych warunkach i to bez konieczności wyjazdu na działkę czy za miasto. Im ogród większy, tym większa nasza swoboda w urządzaniu swojej przestrzeni relaksu.

O jej kształcie decyduje roślinność, ale także odpowiednie dekoracje i ogólne rozplanowanie całego obszaru. Z dość oczywistych względów ogród nadaje się na miejsce wypoczynku jedynie w okresie wiosenno-letnim, a więc w te miesiące, gdy za oknami panują wysokie temperatury.

Musimy wziąć też poprawkę na to, że latem często pada deszcz, a on również nie sprzyja wypoczynkowi w ogrodzie, nawet jeśli termometr pokazuje dość wysokie wartości. Ogrodowa przestrzeń ma zatem swoje wymagania i dopiero, gdy zewnętrzne czynniki nam sprzyjają, możemy śmiało korzystać ze wszystkich typowych funkcji ogrodu.

Chwastox Complex 260 EW www.poloniusz.org