Maj w ogrodzie

Czy można sobie wyobrazić pełnowartościowy ogród bez trawy? Na pewno nie, dlatego warto właśnie od niej wszystko zacząć. Jeśli trafia nam się ziemia, na której rosną co najwyżej chwasty, wpierw warto je wyplenić. Następnym krokiem jest wysianie trawy i w tym zakresie nie powinniśmy zdawać się na przypadek. Dostępnych jest wiele świetnych odmian, które różnią się walorami wizualnymi, szybkością wzrostu oraz odpornością.

http://ogrodybotanika.pl/nawadnianie-ogrodow

Powinniśmy zdecydować się na taką trawę, która będzie trwała i tym samym odporna na pogodę. Dzięki temu raz zasiana trawa przetrwa nawet kilka lat – po zimie znów się zazieleni i pięknie wyrośnie. Oczywiście mieć wysianą i wyrośniętą trawę to tylko połowa sukcesu. Należy jeszcze o nią regularnie dbać.

Ważne jest odpowiednie nawodnienie, zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim. Spacery z wężem ogrodowym są obowiązkowe, można też zainwestować w praktyczne zraszacze. Poza tym rosnącą trawę warto systematycznie kosić. Dzięki temu nie tylko będzie miała równą wysokość na całej powierzchni, ale też ulegnie wzmocnieniu.

cebulki begonii