Tak, Anglia jest romantyczna. Bardzo romantyczna. Jeśli tylko masz ochotę wybrać się na romantyczną wycieczkę lub odkryć w tym kraju wiecznej mgły pokłady romantyzmu – koniecznie udaj się na długą wycieczkę do Huntington Garden. Ponad 100 akrów zieleni przeznaczono dla turystów, a pozostałe tyle wciąż pozostaje dziewicze.

Kolory, precyzja, nieznane gatunki – aż dziw, że autorem tego romantycznego miejsca mógł być surowy biznesmen. Jest tu ogród pustynny, wodny, japoński. Każdy zachwyca stylem i precyzją, z jaką został wykonany. Kaktusy spotykane tylko na gorących pustyniach, naturalne źródła, które były podstawą do stworzenia małych obiektów wodnych – to wszystko sprawia, że pokochasz styl angielski od pierwszego wejrzenia.

Krzewy, krzaki, drzewa, mostki – doskonale dobrane są pożywką dla oczu. Zaprojektowanie estetycznego ogrodu kosztuje dużo czasu, pieniędzy i wiedzy. Nie da się zrobić tego w wolnej chwili, bo posadzona roślina potrzebuje stałej opieki. Jeśli jednak ogrodnictwo to Twoje hobby – z pewnością stworzysz takie dzieło, jak opisywane tutaj.